Suda Hayat Var Logo

Suda Hayat Var!

SudaHayatVar.com Müşteri Hizmetleri

 

 

Garanti Şartları

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Bünyemizde teknik servisimiz yoktur.

 

SudaHayatVar.com'a gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Garanti kapsamında bünyemize gönderdiğiniz ürünlerin ulaşım bedeli müşterilerimize aittir. Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

 


İade Şartları


Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade veya değişim yapabilirsiniz.


Ürünü iade edebilmeniz için aşağıda bulunan iade şartlarına uymanız gerekmektedir. Aksi taktirde gönderdiğiniz ürün tarafımızdan kabul edilmeyecektir.


İade veya değişim süresi yedi ( 7 ) gündür.


İade veya değişim talebinizi neden belirterek iletişim sayfamızdan e-posta gönderebilirsiniz.


İade veya değişim yapılacak ürünün faturası, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.


Ürünü adresimize kargo firması ile gönderirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.


İade işlemlerinde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.


Ürünün orijinal kutusu zarar görmeden ve faturası elimize ulaştığından itibaren beş (5) iş günü içinde iade işlemi ödeme şeklinize göre kredi kartınıza ya da hesabınıza yapılacaktır.


 

 

Sevkiyat ve Teslimat


SudaHayatVar.com tüm ürünleri kendi deposundan sevketmiyor olabilir. Siparişleriniz farklı zamanlarda farklı yerlerden size ulaşabilir. Bu, ürün çeşidimizi ve sevkiyat hızını artırmak amacıyla kurduğumuz bir iş modelidir. Bu iş modeli sayesinde bu kadar çeşitli ürünü sizlere sunabildiğimizi ve hızlı sevkedebildiğimizi tekrar hatırlatırız. İş ortağımız olan firmalar ile aramızda ortak stok takip sistemi ve standart bir iş akış sistemi vardır. Toplamda siparişi verdiğiniz gün hariç 3 iş günü içinde siparişleriniz size gönderilmek üzere kargo şirketine teslim edilmiş olacaktır.

 

Siparişi verilen tüm ürünler için tek seferde, sevkediliyor gibi kargo bedeli ödersiniz. 150 TL'yi aşan siparişleriniz bir kerede de gelse, bir kaç seferde de gelse kargo bedeli ödemezsiniz.

 

Ürün açıklamasında aksi belirtilmedikçe (KDV dahil) 150 TL ve üzeri tüm alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. 150 TL altındaki siparişlerde ise kargo ücreti 5,90 TL'dir. K.K.T.C.'ye yapılan ürün teslimatlarında 150 TL ve üzeri alışverişler için kargo bedelinin ücretsiz olma durumu geçerli değildir.

 

Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. SudaHayatVar.com'a siparişiniz ulaştığı gün hariç tutularak en fazla üç (3) iş günü içerisinde ürünleriniz hazırlanır ve kargo şirketine teslim edilir. Kargo firmasındaki gecikmelerden SudaHayatVar.com sorumlu tutulamaz.

 

Ürünlerin detay sayfalarında aksi belirtilmedikçe sipariş gönderim süresi sözümüz geçerlidir.

 

Aiparişlerinizin teslimatı anlaşmalı olduğumuz özel bir kargo şirketi tarafından yapılmaktadır. Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul için ortalama 1 iş günü, diğer iller için ise ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir.

 

Size gönderdiğimiz sipariş onay e-postası saklamanız gereken bir elektronik belgedir. Buradaki sipariş numarası ile gerektiğinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Eğer havale ile ödemeyi seçtiyseniz, ödemeyi yapmadan ve havale formunu doldurmadan siparişinizi tamamlamış sayılmazsınız.

 

Havale ile ödemek istediğiniz siparişlerinizde, ödeme aynı iş günü içerisinde havale formu ile bildirdiğiniz hesaba gelmemiş ise hatırlatma yapılmadan siparişiniz iptal edilir. Eğer sipariş iş günü içerisinde verilmediyse, siparişi takip eden ilk iş günü ödemeyi yapmanız gerekmektedir.

 

Siparişiniz bizim tarafımızdan kargoya verildiği gün bunu size bildiren bir e-posta göndereceğiz.

 

Kargo şirketi teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu not üzerinde ürünleriniz teslim almak için gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

 

SudaHayatVar.com'da verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde, irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte, fatura ise ayrıca fatura adresinize postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında 'Fatura ve Teslimat adresi farklı' seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı olarak belirtebilirsiniz.

 

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

 

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. "İletişim" sayfasına da sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderin. Size en kısa sürede konu ile ilgili geri dönülecektir.

 

Teslim aldığınız ürünler kargodan hasarlı veya bozuk çıkarsa kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. "İletişim" sayfasına da sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderin. Size en kısa sürede konu ile ilgili geri dönülecektir.

 

 

K.K.T.C. sevkiyatları hakkında


K.K.T.C.'ye yapılan ürün teslimatlarında 150 TL ve üzeri alışverişler için kargo bedelinin ücretsiz olma durumu geçerli değildir. Ürünler K.K.T.C. gümrüğüne ulaşınca kargo firmamız müşterimizi haberdar etmekte ve müşterimiz ürünü almak için gümrüğe gelip, gümrük bedelini ödedikten sonra ürünü teslim alabilmektedir. Kargo bedeli ürünlere göre farklılık gösterdiğinden müşteri hizmetlerine geri dönülerek bilgi alınmasını rica ederiz.